Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABRPP6939R1ZG
Call 0794255869281% Response Rate
Send Enquiry




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Drilling Machine | Pillar |
| Drilling Capacity | 13mm |
| Spindle Speed | 500-2525 rpm |
| Spindle Travel | 75MM |
| Drilling Capacity (Steel) | 13 |
| Table Size | 205x210 mm |
| Motor Power | 0.5 hp |
| Number Of Spindle Speeds | 4 |
| Range Of Spindle Speed | 110-2800 |
| Weight | 55 |
View Complete details