Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABRPP6939R1ZG
Call 0794255869281% Response Rate
Send Enquiry





| Spindle Travel | 130 mm |
| X Axis Travel | 350 mm |
| Y Axis Travel | 350 mm |
| Spindle Speed | 8 Step |
| Machine Type | Vertical |
| Power Source | 3 phase electric |
| Usage Application | Drilling, Milling |
| Tapping Capacity | 4 mm |
| Brand | Panchal |
| Min Distance Spindle Axis to Column | 260 mm |
View Complete details