Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABRPP6939R1ZG
Call 0794255869279% Response Rate
Send Enquiry




| Drilling Capacity | 25 mm |
| Spindle Speed | 8 step |
| Spindle Travel | 160 mm |
| Table Size | 400×400 mm |
| Motor Power | 1 hp |
| Number Of Spindle Speeds | 8 |
| Brand | Panchal |
| Spindle Taper | MT3 |
| Machine Type | Manual |
| Power Source | 3 phase electric |
Features:
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Drilling Capacity | 25 mm |
| Type of Drilling Machine | Pillar |
| Spindle Speed | 8 step |
| Spindle Travel | 130 |
| Table Size | 400×400 mm |
| Motor Power | 1 hp |
| Number Of Spindle Speeds | 8 |
| Spindle Taper | MT3 |
| Machine Type | Manual |
| Power Source | 3 phase electric |
View Complete details




| Drilling Capacity | 25 mm |
| Spindle Speed | 8 step |
| Spindle Travel | 160 mm |
| Table Size | 450×450 mm |
| Motor Power | 1 hp |
| Number Of Spindle Speeds | 8 |
| Warranty | 1 yr |
| Brand | Panchal |
| Main Motor Power | 2 HP |
| Material | MS ( Body ) |
View Complete details



| Drilling Capacity | 25 mm |
| Spindle Speed | 8 step |
| Spindle Travel | 160 mm |
| Table Size | 300×300 mm |
| Motor Power | 1 hp |
| Number Of Spindle Speeds | 8 |
| Brand | Panchal |
| Spindle Taper | MT3 |
| Machine Type | Manual |
| Power Source | 3 phase electric |
View Complete details